Joburi vacante

Învățător/ Profesor învățământ primar

Candidatul ideal

– absolvent al Liceului pedagogic/ Colegiului de institutori;
– definitivat în învățământ;
– minim 4 ani experiență;
– cunoștințe de operare PC;
– cunoașterea limbii engleze (constituie un avantaj);
– experiență relevantă într-o școală particulară sau internațională;
– persoană deschisă spre nou, cu pasiune pentru predare.

Descrierea jobului

• Ocazia de a transforma o meserie într-o veritabilă profesie și într-o carieră promițătoare
• Ocazia de a te ști respectat și prețuit în calitate de profesionist
• Oportunitatea de a munci într-o echipă entuziastă, alături de profesioniști recunoscuți în educație
• Oportunitatea de a te îmbunătăți în continuu atât prin intermediului programului nostru de training intern, cât și prin participări la training-uri externe
• Posibilitatea de a lucra în colective de copii cu o rație foarte bună copil-profesor
• Posibilitatea de a folosi resurse variate și creative pentru atingerea obiectivelor educaționale
• Beneficii: salariu motivant, masă, transport, concedii plătite

Educator Asistent gradinita

– absolvent al Liceului pedagogic/ Colegiului de institutori sau a cursului de formare puericultor;
– cunoasterea limbii engleze;
– cunoasterea dezvoltarii psiho-motrice a copiilor cu varste cuprinse intre 1-3 ani;
– minim 2 ani experienta;
– experienta relevanta intr-o scoala particulara sau internationala;
– cunostinte de operare PC;
– obisnuit sa faca cercetare pe calculator in cautare de materiale noi pentru predare si sa adapteze metodele si materialele la nevoile individuale ale copiilor;
– persoana deschisa spre invatare, cu pasiune pentru lucrul de zi de zi cu copiii.

Ce iti oferim?
Ocazia de a transforma o meserie intr-o veritabila profesie si intr-o cariera promitatoare
• Ocazia de a te sti respectat si pretuit in calitate de profesionist
• Oportunitatea de a munci intr-o echipa entuziasta, alaturi de profesionisti recunoscuti in educatie
• Oportunitatea de a te imbunatati in continuu atat prin intermediului programului nostru de training intern, cat si prin participari la training-uri externe
• Posibilitatea de a lucra in colective de copii cu o ratie foarte buna copil-profesor
• Posibilitatea de a folosi resurse variate si creative pentru atingerea obiectivelor educationale
• Beneficii: masa, transport, concedii platite

Despre Questfield

Grădinița Questfield este o grădiniță acreditată MEC cu predare în limba engleză ce beneficiază de un design educațional unic pe piața grădinițelor și școlilor din România.

Abordarea noastră educațională, holistică, multi-senzorială, se regăsește la nivelul spațiului fizic la intersecția dintre abundența de resurse, diversitatea de activități și varietatea de experiențe.

Grădinița și școala funcționează în 3 clădiri special amenajate pentru diferitele categorii de vârstă ale copiilor, cu 3200 mp construiți și 4000 de mp de spațiu verde.

Detalii contact: office@questfield.ro, Andreea Rincioaga 0741 237 889